عضویت
BaleParvaz.com به شما کمک میکند با دوستان زندگی خود همیشه در ارتباط باشید.

نکته های سلامتی که هرکس باید بداند

 نکته های سلامتی که هرکس باید بداند


قرص های جوشان چیستند و چه کاریی انجام می دهند:


قرص جوشان انگلیسی: (Effervescent tablet) قرصی است که به منظور حل شدن در آب و آزادسازی دی‌اکسید کربن حاصل از واکنش یک اسید آلی با باز ضعیف در حضور آب طراحی شده‌است .در قرن‌های ۱۷ و ۱۸ میلادی دانشمندان شروع به کشف خصوصیات شیمیایی و مزایای فیزیولوژیکی نمک‌های متنوعی چون نمک گلوبر و اس‍پوم کردند. این نمک‌ها در چشمه‌های معدنی پیدا شده‌اند که زمانی در امپراتوری روم به عنوان آبگرم طبیعی مورد استفاده قرار می‌گرفتند و مردم حمام گرفتن و نوشیدن از آن آب غنی از مواد معدنی را برای سلامتی خود مفید می‌دانستند.


این تحولات منجر به تلاش برای ساخت مصنوعی مخلوط نمک یافت شده در آب معدنی مذکور با استفاده از مواد در دسترس شد. ترکیب این نوع نمک‌ها - به ویژه کربنات‌ها و تارتارات‌ها- با طعم دهنده‌هایی چون لیمو تشکیل قرص‌های جوشانی حاوی اسید سیتریک می‌داد که بسیار محبوب و مورد توجه مصرف‌کنندگان قرار گرفت. قرص‌های جوشان از بیش از ۲ قرن پیش در صنایع دارویی و غذایی به کار گرفته شده‌اند.روغن نارگیل یکی از معدود خوراکی‌هایی است که می‌توان آن را در دسته سوپرفودها قرار داد. سوپرفود یا ابر غذا به آن دسته از مواد غذایی گفته می‌شود که تاثیر زیاد روی سلامتی مصرف کننده دارند. ترکیب منحصربه‌فرد اسید‌های چرب روغن نارگیل می‌تواند تاثیر مثبتی روی سلامتی شما داشته باشد. خواص روغن نارگیل خوراکی شامل کمک به لاغری، عملکرد بهتر مغز و فواید شگفت‌انگیز متعدد دیگر است. حتی بدون مصرف خوراکی هم می‌توان از فواید روغن نارگیل برای پوست و مو بهره‌مند شد. خواص روغن نارگیل برای پوست و مو کمتر از خواص خوارکی آن نیست. در اینجا ۱۰ خاصیت روغن نارگیل را معرفی می‌کنیم که از نظر علمی ثابت شده‌اند.


۱. روغن نارگیل سرشار از اسیدهای چرب با خواص دارویی قوی است


2. جوامعی که میزان زیادی روغن نارگیل مصرف می‌کنند سالم هستند


3. روغن نارگیل می‌تواند چربی‌سوزی را افزایش دهد


4. روغن نارگیل می‌تواند میکروارگانیسم‌های مضر را ازبین ببرد


5. روغن نارگیل می‌تواند احساس گرسنگی را کاهش دهد و به شما کمک کند کمتر بخورید


6. اسیدهای چرب روغن نارگیل ممکن است به کاهش تشنج کمک کنند


7. روغن نارگیل می‌تواند کلسترول خوب یا HDL را افزایش دهد


۸. روغن نارگیل می‌تواند از سلامت پوست، مو و دندان‌های شما محافظت کند


9. اسیدهای چرب موجود در روغن نارگیل می‌تواند باعث تقویت عملکرد مغز در بیماران آلزایمری شود


10. روغن نارگیل می‌تواند به از دست دادن چربی‌های مضر شکمی کمک کندشرایط نگهداری داروها در منزل اعلام شد


دانشگاه علوم پزشکی ایران با صدور اطلاعیه ای ،شرایط نگهداری داروها در منزل را اعلام کرد.


-حداقل هر سه ماه یک بار داروهای موجود در منزل را از نظر تاریخ انقضاء بررسی نمایید. از مصرف داروهای تاریخ گذشته خودداری نموده  و آنها را معدوم نمایید.


-شربت آنتی بیوتیک پودری که درب آن باز شده (با آب جوش سرد شده تهیه گردیده) و بیش از 2 هفته از نگهداری آن گذشته است. محلول دارویی که غلیط شده یا تغییر رنگ داده و با بو و طعم آن تغییر کرده است.


– کپسول و قرصی که ترک خورده یا نرم شده با بهم چسبیده یا تغییر رنگ داده است. پماد و کرمی که ترک خورده یا سفت شده یا نشت کرده است و آسپرینی که بوی سرکه گرفته است.


– به شرایط نگهداری داروها توجه کنید. اکثر داروها باید در مکانی خشک، خنک و دور از تابش نور آفتاب نگهداری شوند، تعداد کمی از اقلام دارویی باید در یخچال نگهداری شوند که بر روی بروشور آن ذکر شده است.


– هر دارو را دربسته بندی خودش نگهدارید. داروها را از دسترس اطفال دور نگهدارید.


– در زمان خرید دارو به تاریخ انقضاء آن توجه نمائید . علامت اختصاری Exp Date نشان دهنده تاریخ انقضاء دارو می باشد.


– در صورتی که دارویی مصرف می کنید، هنگام دریافت داروهای جدید نسبت به وجود تداخلات دارویی با مسئول فنی داروخانه مشورت نمائید.بهترین مسکن  اطفال چیست؟


ایبوپروفن بهترین مسکن برای تخفیف درد کودکان است پژوهشگران می‌گویند ایبوپروفن نسبت به مسکن‌های دیگر در تخفیف دردهای شدید در کودکان موثرتر است. به گزارش دکتر سلام و به نقل از خبرگزاری رویترز پژوهشگران کانادایی دوشنبه 5 مارس (14 اسفند) اعلام کردند ایبوپروفن – که با نام تجارتی آدویل به فروش می‌رسد – در تخفیف دردهای ناشی از شکستگی استخوان یا رگ به رگ شدگی شدید در کودکان موثرتر از سایر مسکن‌های معمول است. در  تحقیق این پژوهشگران که نتایج آن در نشریه آکادمی بیماری‌های اطفال آمریکا به چاپ رسیده مقایسه‌ای میان اثرات ضد درد ایبوپروفن نسبت به استامینوفن و کدئین در  300  کودک 6 تا 17 ساله  مجروح انجام شده‌است. از 100  کودک مجروحی که ایبوپروفن دریافت کرده بودند 52 نفر در طول یک ساعت دردشان تخفیف یافت. به علاوه ایبوپروفن نسبت به دو مسکن درد بيشتري را كاهش داد.


<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->داروخانه آنلاین


<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->داروخانه اینترنتی


<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->خرید اینترنتی دارو


<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->خرید دارو آنلاین


<!--[if !supportLists]-->·         <!--[endif]-->داروخانه آنلاین شبانه روزی

کد امنیتی
بارگزاری دوباره تصویر
لطفا کد امنیتی را وارد کنید
Copyright © 1391 - 1396 BALEPARVAZ.COM Enterprises Ltd
طراح و پشتیبان : محمد حیدری