عضویت
BaleParvaz.com به شما کمک میکند با دوستان زندگی خود همیشه در ارتباط باشید.

کشور مهاجرت پذیر

با گذاشتن شرایط جذاب برای افراد، افراد بهتر و توانمند را به کشور خود جذب نموده که این مهاجرت ارتقای کشور آنها را در بر دارد. اصول و قوانین مهاجرت در هر کشوری متفاوت است و بسته به نظام حقوقی کشورها می‌باشد. در جهان در کشورهای مختلف، دو نظام حقوقی به نام‌های سیویلا و کامنلا وجود دارد. کشورهایی که از نظام کامنلا تبعیت می‌کنند، مهاجر پذیر می‌باشند ولی کشورهایی که از نظام سیویلا تبعیت می‌کنند، کمتر مهاجر را در کشور خود می‌پذیرند. با همه این تفاسیر، قواعد مهاجرتی کشورها را نظام حقوقی مورد پذیرش هر کشور، تعیین می‌کند.


 


کشورها معمولاً مجازاتی را برای آن دسته از افرادی که به صورت غیر قانونی، وارد کشورشان شده‌اند، در نظر می‌گیرند. راه پناهندگی یکی از این راه‌های مهاجرت غیر قانونی می‌باشد، که دلیل آن، فشارهای درون کشور این نوع مهاجران غیر قانونی می‌باشد، که از آن جمله‌اند: آزار و اذیت، جنگ، مسائل سیاسی و مذهبی، در کشور مهاجر، اما با هر دلیل، راه مناسبی نیست و راههای دیگری برای مهاجرت به کشورهای دیگر وجود دارد که در ادامه مطالب، راه‌های مهاجرت به کشور کانادا آورده شده است.


 


آشنایی با کشور کانادا به عنوان کشوری مهاجر پذیر


در بین کشورها، یکی از کشورهای مهاجر پذیر کشور کانادا می‌باشد، که نام این کشور از واژه‌ی سرخ‌پوستی Kanata به معنی «دهکده» یا سر پناه گرفته شده است. مساحت کانادا برابر با 9984670 کیلومتر مربع، بوده که به عنوان دومین کشور وسیع جهان به شمار می‌آید. جمعیت این کشور پهناور در حدود چهل میلیون نفر می‌باشد، بنابر این، تراکم جمعیت در کانادا کم بوده و شهرها از یکدیگر، فاصله نسبتاً زیادی دارند. کشور کانادا، جزو شمالی‌ترین کشور قاره آمریکا بوده و تنها دارای یک همسایه (ایالت متحده آمریکا) می‌باشد.


 


به علت وسعت زیاد، بارندگی کافی و بهره برداری مناسب، تولید و صادرات محصولات کشاورزی و منابع طبیعی، توانسته کشور کانادا در جایگاه بزرگی قرار گیرد. کشور کانادا، دارای معادن و ذخایر طبیعی فراوانی بوده، که از این نظر، نیز جایگاه خاصی در جهان دارد.


 


تقسیمات کشوری کشور کانادا


تقسیمات کشوری کانادا به ۱۰ استان و ۳ ناحیه یا قلمرو تقسیم شده، که استان‌ها استقلال زیادی از دولت مرکزی دارند، ولی در نزد قلمروها درجه‌ی این آزادی عمل، کمتر می‌باشد. استان انتاریو، مهم‌ترین استان از لحاظ اقتصادی و سیاسی، بوده که در این استان، شهرهای تورنتو و اتاوا و جود دارد، پایتخت کشور کانادا شهر Ottawa اتاوا دارای جمعیت ۸۱۲٫۱۲۹ نفر بوده و از سطح دریا ۷۱ متر بالاتر می‌باشد. اتاوا مرکز سیاسی کانادا نیز بوده و به عنوان یک حکومت مشروطه براساس قانون اساسی، به شمار می‌رود.


 


استان‌ها و قلمروهای کانادا


استان‌های کشور کانادا شامل: کبک، آلبرتا، بریتیش کلمبیا، منیتوبا، نیوبرانزویک، نیوفاندلند و لابرادور، نووااسکوشیا، انتاریو، جزیره‌ی پرنسس ادوارد آیلند و سسکچوان، می‌باشند. ۳ قلمروی آن نیز نوناووت، قلمروهای شمال غرب و یوکان می‌باشند.


 


آب و هوای کانادا


وسعت و تنوع جغرافیایی بسیار زیاد کانادا، سبب آب و هوایی بسیار متغیر در این کشور شده است، به گونه‌ای که، شاهد آب و هوای جنگل‌های گرمسیری بارانی و چهار فصل به شکل قابل تفکیک، در کانادا می‌باشیم. مناطق جنوبی استان آلبرتا، مانیتوبا و ساسکاچوان، پوشیده از چمنزار بوده و دمای هوا متغیر بوده و از 38 درجه سانتی گراد در تابستان تا منفی 24 درجه در فصل زمستان می‌رسد.


 


یکی از مقاصد برتر زندگی و مهاجرت به کانادا


شهر ساگنای استان کبک، به عنوان یکی از مقاصد برتر زندگی و مهاجرت به کانادا می‌باشد، ولی قریب به ۹۵ درصد از مردم این شهر و استان کبک، فرانسوی صحبت کرده، لذا زندگی در این بخش از کانادا، مهارت و شناخت کامل زبان فرانسوی را نیاز دارد.


 


شرایط زندگی در کانادا چگونه است؟


مهاجران کانادایی و همچنین افرادی که از طرق مختلف، مثل: تحصیل و یا کار در کانادا اقامت خود را در این کشور انتخاب کرده‌اند، باید برای برخورداری از تمامی مزایای شهروندی کانادا، حداقل ۵ سال در این کشور اقامت داشته باشند و این در صورتی است، که اگر فارغ التحصیل شده‌اند و کار تمام وقت در بازار کار این کشور دارند، باید اقامت دائم (PR) را دریافت کرده و بعد اقدام به حق شهروندی کانادا، نمایند.


 


مدارس، کالج‌ها و دانشگاه‌های کانادا، استانداردهای آموزشی بالایی در سطح جهان دارند و دورنمایی شغلی در این کشور به گونه‌ای است که، هر محصل و دانشجو پیش از پایان دوران تحصیل، به انتخاب شغل آینده خود پرداخته و افق آینده خود را می‌داند، که این امر باعث مهاجرت به کانادا شده است.


 


از دلایل مهاجرت به کانادا


کشور کانادا، به عنوان حامی حقوق زنان و اقلیت‌ها


کانادا، احترام زیادی به انتخاب و عقاید شهروندان خود می‌گذارد. در کشور کانادا، زنان قدرت زیادی دارند. در سال ۲۰۱۵ زمانی که جاستین ترودو، به عنوان نخست وزیر کشور کانادا، انتخاب از هر دو جنسیت زن و مرد را در نمایندگان کابینه خود، مساوی اعلام کرد. حقوق اولیه زنان شامل حق رأی، دسترسی به کنترل تولد و سقط جنین برای مدت زمان طولانی، وضع شده و از آن محافظت شده و با توجه به آمار اخیر، قریب به ۸۲ درصد از زنان که در بین ۲۵ تا ۵۴ ساله می‌باشند، در حال کار و فعالیت در بیرون از خانه می‌باشند.


 


کانادا، به عنوان دهمین کشور برتر اقتصادی قرار گرفته


کشور کانادا، در سال ۲۰۱۵ با پیشی گرفتن از روسیه به عنوان ۱۰ کشور برتر اقتصادی دنیا شد، کانادا، از لحاظ منابع طبیعی بسیار غنی و ثروتمند بوده، قریب به ۷۸٫۹ درصد از شهروندان کانادا در مشاغل مرتبط با خدمات، کار می‌کنند و حجم زیادی از اقتصاد این کشور بر مبنای خدمات و سرویس می‌باشد، این در حالی است، که بخش تولید کالا در مقایسه با بخش خدمات کمتر بوده ولی زمینه تولید و صنایع نفتی کشور کانادا نیز شاهد رشد تدریجی و مستمری بوده است.


 


تکنولوژی و فناوری در کانادا روندی سریع و رو به رشد داشته


سریع‌ترین رشد در بخش فناوری صنعتی کانادا بوده و از آنجایی که به طور پیوسته با افزایش نیاز به متخصصین حوزه فناوری روبرو هستیم، این موضوع اهمیت زیادی، برای این کشور دارد. در صنعت فناوری و یا همان Tech شاهد پشتیبانی و سرمایه‌گذاری بسیار قوی دولت بوده و برای پیشبرد امور، مجوزها و ابزارهای متعددی در اختیار استارت آپ‌ها قرار داده شده است.


 


کانادا در حال تبدیل شدن به مقصد نهایی و به دنبال نیروی ماهر و مستعد بوده و به همین دلیل به انتخاب اصلی کارفرمایان در این حوزه می‌پردازد. بنابر این، شهر تورنتو پیشروی این زمینه، میزبان نامهای بزرگی نظیر Google’s Sidewalk labs، Shopify، Salesforce و Facebook بوده که در حال راه‌اندازی فروشگاه‌های مختلف در شهر می‌باشد. تورنتو تنها شهر فعال در این زمینه نبوده، شهر مونترال نیز به عنوان مرکز هوش مصنوعی و توسعه بازی بوده و این در حالی است که، شهرهای ونکوور و کلگری برای موضوع تکنولوژی در فناوری پاک، معروف می‌باشند.


 


از بهترین مزایا، تعطیلات و مرخصی با حقوق در آمریکای شمالی می‌باشد


کانادا کشوری پیوسته در حال پیشرفت بوده و سیاست‌های متعددی برای حفاظت از کارکنان خود بکار می‌گیرد. کانادا تنها کشور آمریکای شمالی، قانون مرخصی اجباری برای تعطیلات با تضمین ۲ هفته‌ای پرداخت حقوق برای تمام کارکنان دارد، در کنار آن نیز تعطیلات قانونی ۶ تا ۱۰ روزه براساس استان کانادا، نیز وجود دارد. در عین حال، شهروندان کانادایی دارای دسترسی تضمینی به از انواع حفاظت‌های پولی نظیر بیمه کارکنان (EI)، امنیت سنی، برنامه بازنشستگی کانادا (CPP) و مزایای مراقبت از فرزندان حوزه فدرال، می‌باشند.


 


میزان حداقل حقوق در کانادا، به عنوان یکی از بیشترین درآمدها در دنیا بوده و سیاست‌های دوره زایمان و مرخصی والدین این کشور نیز زبانزد بوده و کارکنان کانادایی تا مدت زمان ۱۸ ماه به مرخصی والدین رفته و مادر و پدر خانواده می‌توانند، براساس انتخاب خود، در این مدت زمان مرخصی، با آنها شریک باشند.


 


بانک‌های کانادا دارای ثبات بالایی می‌باشند


بنابر اطلاعات سازمان World Economic Forum، بانک‌های کشور کانادا طی سالهای متمادی دارای بیشترین ثبات در دنیا بوده‌اند. هیچ شکست و ورشکستگی در بانکهای کشور کانادا از سال ۱۹۸۳ وجود نداشته، همچنین کشور کانادا دارای تکنولوژی جدید و ایمن‌تر PIN و چیپ می‌باشد. سیستم بانکداری کشور کانادا، به روز بوده و قریب به ۶۸ درصد از شهروندان این کشور، حساب‌های خود، را به صورت روزانه و آنلاین و از طریق اپلیکیشن‌های بانکی، می‌پردازند.


 


سیستم آموزشی کانادا به عنوان سطح اول جهان می‌باشد


کشور کانادا، بنابر گزارش CNBC، مبلغ بیشتری را در مقایسه با سایر کشورهای صنعتی و موفق دنیا، برای تحصیلات و آموزش و پرورش صرف می‌کند، که باعث شده تا، به عنوان تحصیل‌کرده‌ترین کشور دنیا باشد. می‌توان یکی از بهترین نمونه‌ها در سطح جهان، را سیستم آموزش و پرورش دولتی k-12 کانادا دانست. هم‌چنین کانادا میزبان برترین دانشگاه‌های دنیا بوده که از آن جمله‌اند: دانشگاه تورنتو، مک گیل و بریتیش کلمبیا که در لیست ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان می‌باشند.


 


در برخی از استانهای کانادا، بخشی از هزینه شهریه دانشجویان کم درآمد و یا در برخی موارد به طور کامل پرداخت شده و همچنین انواع کمک هزینه تحصیلی و بورسیه به دانشجویان واجد شرایط بین‌المللی، در این کشور در نظر گرفته شده است.


 


برای شهروندان کانادایی خدمات درمانی جامعی در نظر گرفته شده


در دهه ۶۰ سیستم جهانی خدمات درمانی کانادا شروع به کار کرده، بر همین اساس، هر استان و منطقه در کانادا به شهروندان آن، امکان استفاده از خدمات درمانی منطقی را داده، تا برای خدماتی نظیر ویزیت بیمارستان و دسترسی به دکتر، بدون پرداخت هزینه، بهره ببرند.


 


در سال ۲۰۱۷، بر اساس آمار OECD، دولت کشور کانادا به طور تقریبی ۶٫۳۲۳ دلار را به منظور خدمات درمانی هر فرد در نظر گرفت. کیفیت خدمات درمانی کشور کانادا بسیار بالاتر از کشور آمریکا، بوده و امید به زندگی در کشور کانادا در رتبه هجدهم جهان می‌باشد.


 


امنیت کانادا بالا می‌باشد


براساس آمار و نظرسنجی‌های مختلف در جهان، کشور کانادا در رده ۱۰ کشور امن جهان، قرار گرفته و براساس فهرست جهانی صلح در سال ۲۰۱۸، نیز کشور کانادا دارای رتبه ششم آرام‌ترین کشورهای جهان می‌باشد. این فهرست برمبنای شاخصه‌های مختلفی از جمله: نرخ خودکشی، نظامی‌سازی، ثبات سیاسی، روابط دیپلماتیک، درگیری‌های مداوم، نرخ حبس و زندانی و تأثیر تروریسم، می‌باشد. کانادا کنترل بسیار زیادی بر مقوله اسلحه و رویکرد صلح‌آمیزی با دیپلماسی خارجی داشته و نرخ جرم و جنایت در این کشور از دهه ۸۰ میلادی، به میزان بسیار زیادی کم شده است.


 


کانادا به عنوان کشوری زیبا و آرام برای زندگی


مناظر بدیع و طبیعی کوههای بریتیش کلمبیا، سواحل زیبای جزیره پرینس ادوارد و ساختمان‌های تاریخی مونترال، پارک‌های حفاظت شده و مسیرهای کوهستانی پیاده‌روی جاذبه‌ها و دیدنی‌های بسیار زیادی را در کشور کانادا به وجود آورده‌اند.


 


پارک‌های مشهور و جهانی Banff و Jasper در استان آلبرتا تا Cape Breton در نوا اسکوشیا و خلیج Georgian در انتاریو، زیبایی‌های کانادا را به تصویر کشیده‌اند.


 


کانادا دارای ۲۰۰٫۰۰۰ کیلومتر خط ساحلی، بوده، که تقریباً ۴ برابر خط ساحلی اندونزی، و بیشترین خط ساحلی در جهان می‌باشد، کشور کانادا به عنوان داشتن هوای بسیار مطبوع و گرم ساحلی معروف نبوده، بلکه یکی از زیباترین مناظر ساحلی را داشته و همچنین فضای شهری و مدرن کلگری و تورنتو به عنوان تمیزترین شهرهای جهان می‌باشند.


 


انواع مهاجرت به کانادا در سال 2020 کدام هستند؟

کد امنیتی
بارگزاری دوباره تصویر
لطفا کد امنیتی را وارد کنید
Copyright © 1391 - 1396 BALEPARVAZ.COM Enterprises Ltd
طراح و پشتیبان : محمد حیدری