عضویت
BaleParvaz.com به شما کمک میکند با دوستان زندگی خود همیشه در ارتباط باشید.

ساخت ویلچر شنی دار (مخترع ایرانی)


1-289.JPG


ویلچر شنی‌دار با ساختار موتور سیکلت برای معلولین و جانبازان با توانایی عبور از موانع ساخته شد.


 


محمدرضا میرزاده، مخترع این ویلچر در گفت‌وگو با خبرنگار علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: هدف از طراحی این ویلچر، آسایش معلولان و حل مشکلات حرکتی آنها جهت عبور از موانع است که این مساله در روحیه معلولان بسیار تاثیرگذار است.


 


وی در خصوص مزایا و توانایی‌های ویلچر ساخته شده اظهار کرد: ویلچر شنی‌دار با ساختار موتورسیکلت قادر است از تمام موانع از جمله پله‌ها، جوی‌ها، شیارها به عرض 50 سانتی‌متر به راحتی عبور کند. همچنین با داشتن صندلی خودکار، معلول شیب‌ها را حس نمی‌کند.


 


به گفته میرزاده، این ویلچر در صورت نبودن موانع مانند یک وسیله نقلیه موتوری عمل می‌کند و با سرعت 12 کیلومتر بر ساعت می‌تواند مسافتی طولانی را طی کند.


 


این مخترع در خصوص مشخصات فنی این ویلچر خاطرنشان کرد: ویلچر ساخته شده مجهز به چرخ لاستیکی و شنی (چرخ مخصوص در تانک‌ها که می‌تواند از موانع عبور کند) و دارای چهار دنده اتوماتیک است.


 


میرزاده در پایان گفت‌وگو با بیان این که «قیمت تمام شده برای نمونه اولیه سه میلیون تومان است» تصریح کرد: در ایران ویلچر از خارج از کشور تامین می‌شود. این نمونه منحصر به فرد برای اولین بار است با این ویژگی‌ها طراحی و ساخته شده است. تولید تجاری این ویلچر برای کشور از نظر اقتصادی ارزآوری بسیاری دارد ولی متاسفانه به دلیل حمایت نشدن از سوی سازمان بهزیستی و دولت این ویلچر به تولید و تجاری سازی تا کنون نرسیده است.


منبع:http://www.isna.ir

کد امنیتی
بارگزاری دوباره تصویر
لطفا کد امنیتی را وارد کنید
Copyright © 1391 - 1396 BALEPARVAZ.COM Enterprises Ltd
طراح و پشتیبان : محمد حیدری