عضویت
BaleParvaz.com به شما کمک میکند با دوستان زندگی خود همیشه در ارتباط باشید.

تلاش معلولان برای زندگی در مستند «همراهان

تلاش معلولان برای زندگی در مستند «همراهان»

تصویربرداری «همراهان» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی سید مسعود حسینی به نیمه رسید.


خبرگزاری فارس: تلاش معلولان برای زندگی در مستند «همراهان»  •  به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس، این مستند تلاش‌های انسان دوستانه اشخاص حقیقی و حقوقی برای التیام بخشیدن به دردهای افراد مبتلا به بیماری‌های سخت را به تصویر می‌کشد.


این مستند در 9 قسمت 25 دقیقه‌ای با معلولین و افراد مبتلا به بیماری‌های سخت همراه می‌شود تا راه‌های درمان و همچنین کمک‌های خیرین به این گروه را به تصویر بکشد.


حسینی در توضیح این خبر گفت: تصویربرداری 4 قسمت نخست این مستند در شیراز و تهران انجام گرفته و اکنون روزهای پایانی تدوین را پشت سر می‌گذارد.


وی افزود: قسمت چهارم این مستند با عنوان جانبی «برادر» روایت 48 ساعت از زندگی یک جوان مبتلا به  میوپاتی است، که در سپیدان فارس زندگی می کند و  برادر کوچکترش با صبوری و حوصله بسیار از او نگهداری می‌کند.


حسینی با اعلام این که این اثر به هیچ عنوان جنبه علمی ندارد، تصریح کرد: آثار بسیاری در حوزه مسائل پزشکی بیماران خاص تولید شده، آثاری که مردم را در جهت بهبود بیماران راهنمایی کرده و آن ها را از مسائل مبتلابه این نوع بیماران آگاه می کند، اما ما به هیچ وجه قصد نداریم وارد حوزه علمی بشویم، این کار با رویکرد اجتماعی و اخلاقی ساخته می شود و پیام ما این است که مردم با دیدن تصاویر مربوط به مبتلایان بیماری های سخت به کمک آنها بیایند تا مشکلاتشان حل شود.


این تهیه کننده گفت: در حقیقت این مستند همراهی خیریه ها و نهادهای مسوول و البته در بستر اجتماعی کوچکتر – خانواده ها – را با افراد مبتلا به بیماری های سخت به تصویر می کشد و قصد دارد این موضوع را یادآوری کند که هر کدام از مردم به تنهایی در قبال این گروه از اجتماع مسوول هستند.


وی گفت: این مستند پس از وقف ای کوتاه مجددا در مرحله تولید قرار گرفته و به زودی  گروه سازنده برای تصویربرداری 5 قسمت باقی مانده به اصفهان مسافرت خواهند کرد.


به گفته حسینی تصویربرداری فاز دوم این مستند در تهران و اصفهان انجام خواهد گرفت.


«همراهان» به سفارش گروه مستند شبکه دو در حال تولید است، هادی حسینی پویا و فرید هاشم زاده تصویربردار، مصطفی میرزایی تدوینگر، اکبری محقق و نرگس اصفهانی گوینده متن این پروژه را همراهی می‌کنند.

کد امنیتی
بارگزاری دوباره تصویر
لطفا کد امنیتی را وارد کنید
Copyright © 1391 - 1396 BALEPARVAZ.COM Enterprises Ltd
طراح و پشتیبان : محمد حیدری