عضویت
BaleParvaz.com به شما کمک میکند با دوستان زندگی خود همیشه در ارتباط باشید.

آیا نگار کوچولو به آغوش مادر و پدر باز می گرد

زوج نابینا که هشت ماه است تمام فروغ زندگی آنان یعنی کودک خردسالشان ˈنگارˈ دور از آنها زندگی می کند، از دولت تدبیر و امید برای تحویل فرزندشان طلب یاری کردند.


 


نادر سلیمانی پدر این کودک در تماس با گروه اجتماعی ایرنا با اعلام این مطلب ضمن اظهار گلایه از سازمان بهزیستی و شیرخوارگاه آمنه گفت که طفل هشت ماهه اش از دامان خانواده دور است.

این روشندل با بیان اینکه هشت ماه پیش فرزندش متولد شده، اما شیرخوارگاه آمنه به خاطر نابینا بودن زوج، فرزند را به آنها تحویل نمی دهد، گفت: حدود 11 سال پیش با همسرم که او نیز نابینا است، ازدواج کردم و بعد از 10 سال خداوند به ما یک دختر عطا کرد که او را ˈنگارˈ نامیدیم.

این پدر دلشکسته که خودش براثر بیماری ژنتیکی در 45 سالگی نابینا شده است، افزود: همسرم وقتی پا به ماه بود در حال عبور از خیابان به خاطر نبود درپوش چاه فاضلاب به داخل آن می افتد و او را به بیمارستان می برند.

وی اظهار کرد: به دنبال این حادثه دخترم سه هفته زودتر از موعد مقرر به دنیا آمد و تحت مراقبت بیمارستان قرار گرفت.

به گفته این پدر آنها توان مالی پرداخت هزینه بیمارستان را نداشتند و دو خیر هزینه بیمارستان را متقبل شدند.

سلیمانی ادامه داد: به خاطر دو روز تاخیر در پرداخت هزینه، بیمارستان طفل ما را به شیرخوارگاه آمنه تحویل داد.

وی گفت: وقتی برای تحویل فرزندمان به شیرخوارگاه آمنه مراجعه کردیم با مخالفت این شیرخوارگاه مواجه شدیم و الان هشت ماه است که کودک ما در این شیرخوارگاه نگهداری می شود.

پدر نگار تصریح کرد: حتی برای گرفتن حق خودمان به دادگاه مراجعه و دادگاه رای را به نفع ما صادر کرد ولی همچنان شیرخوارگاه از دادن بچه خودداری می کند.

وی در حالی که با صدای گرفته سخن می گفت، ادامه داد: ما انسان هستیم و احساس داریم، درک داریم و می توانیم از بچه خودمان مراقبت کنیم.

سلیمانی با بیان اینکه این کودک فروغ زندگی ما است، گفت: ما تمام نور زندگی مان را در این کودک می بینیم و این درست نیست که حق قانونی ما را اینگونه از ما بگیرند.*** راه حل نگار گرفتن پرستار است

خبرنگار ایرنا به دنبال طرح مشکل نگار کوچولو از سوی پدرش در گفت و گو با یکی از وکلای دادگستری موضوع را از نظر قانونی سوال کرد.

ˈحسین احمدی نیازˈ ضمن پذیرش وکالت این پدر و مادر دلشکسته بدون دریافت هزینه و پیگیری موضوع از راه قانونی گفت : یک تعارض اخلاق و قانون در این مورد مشاهده می شود؛ از یک طرف بحث مهر و محبت مادری را شاهدیم و از طرف دیگر حق طبیعی کودک و بزرگ شدن در کنار خانواده.

وی افزود: زمانی کودک به شیرخوارگاه یا بهزیستی سپرده می شود که بدسرپرست یا بی سرپرست باشد؛ در حالی که این طفل هم پدر و مادر دارد و هم اینکه پدر و مادرش می گویند که می توانند فرزندشان را بزرگ کنند.

نامبرده با بیان اینکه مشکل در حال حاضر بینایی است، گفت: در هیچ قانونی ذکر نشده است که نابینایی مانعی برای تولد کودک است و آیا برای حمایت از این کودک پسندیده است که او را از والدینش جدا کنیم یا اینکه بهتر است پرستاری برای او گرفته شود.

این وکیل از دولت تدبیر و امید خواست تا روی این موضوع ورود پیدا کند و نسبت به این قضیه ساز و کاری تعریف کند تا این والدین بتوانند به صورت دائمی پرستار بگیرند.

وی همچنین از خیرین خواست تا با کمک مالی به این زوج نابینا، به آنها کمک کنند تا جگرگوشه شان نزد خودشان بزرگ شود.

به دنبال پیگیری خبرنگار گروه اجتماعی ایرنا قرار است سلیمانی به همراه همسر و وکیلش فردا سه شنبه به سازمان بهزیستی و شیرخوارگاه آمنه مراجعه کرده تا بتواند فرزند خود را از آنها تحویل بگیرد.


کد امنیتی
بارگزاری دوباره تصویر
لطفا کد امنیتی را وارد کنید
Copyright © 1391 - 1396 BALEPARVAZ.COM Enterprises Ltd
طراح و پشتیبان : محمد حیدری