عضویت
BaleParvaz.com به شما کمک میکند با دوستان زندگی خود همیشه در ارتباط باشید.

کلینیک تخصصی دندانپزشکی معلولان

کلینیک تخصصی دندانپزشکی معلولان یگانه پشتوانه سلامت دهان و دندان معلولان در سطح کشور بیماری ها و عوارض دهان و دندان نه تنها درد و رنج فراوانی را برای فرد متبلا به بار می اورند، بلکه می توانند موجبات ابتلای او را به بیماری های دیگری فراهم کنند که گاه خطرناک و مرگ آور است. به همین دلیل بهداشت و درمان دهان و دندان موضوع مهمی است که می باید امکان پرداختن به آن برای همگان فراهم باشد. متاسفانه افراد معلول به خاطر محدودیت های حرکتی، معمولاً قادر به رعایت بهداشت و دهان و دندان خود نیستند و عملا بیش از دیگران در معرض ابتلا به پوسیدگی دندان و سایر عوارض حفره ای دهان قرار می گیرند. بدتر از آن، برخی از معلولان جسمی-حرکتی و تقریبا همه ی معلولان ذهنی، آمادگی استقرار در یونیت دندانپزشکی و تحمل عملیات درمانی را ندارند. ضمن آنکه مطب ها و درمانگاه های پزشکی معمولی به خاطر پرهیز ناورای بسیاری از بیماران عادی، غالباً پذیرای بیماران معلول نیستند. در نتیجه این انسان های مظلوم آسیب دیده، در شرایط عادی فراتر از دیگران ممکن است گرفتار عوارض و عواقب خطر ناشی از بیماری های دهان و دندان بشوند.


خوشبختانه به برکت حضور عاشقانه ی مختصصان پاک نهاد و یاری های کریمانه ی خیرین نیک اندیش، امور اجرایی طرح به نحوی مطلوب پیش رفت و سرانجام فضای درمانی مورد نظر با برخورداری از بهترین امکانات و تجهیزات در قالب کلینیک تکمیل شد و در بهار1388 به بهره برداری رسید. این مرکز درمانی با عنوان رسمی مرکز جراحی محدود احسان مهر فیاض بخش دارای 1100 متر مربع زیربنا می باشد که شامل دو اتاق عمل ،سه اتاق بستری، سالنی با هفت یونیت دندانپزشکی و اتاق مخصوص OPG و بخش های پرستاری، اداری و سرویس های خدماتی است و درمان های اختصاصی دهان و دندان را منحصراً به معلولان ذهنی و جسمی-حرکتی بدون محدودیت جغرافیایی عرضه میکند. این خدمات به معلولان با تعرفه نظام پزشکی عرضه میشود و در صورت عدم توانایی های بیمار از تخفیفی معادل 50% تا رایگان برخوردار میگردند.


متأسفانه در حال حاضر این مرکز با وجود برخورداری از خدمات افتخاری و رایگان دندان پزشکان بزرگوار و پاره ای حمایت های مالی خیرین عالی قدر، به دلیل افزایش شدید و روز افزون بهای مواد و اقلام دندان پزشکی و تزاید هزینه های پرسنلی و سایر هزینه های جاری و افزایش تعداد بیماران با تنگنای مالی سنگینی موااجه است که اگر به نحوی جبران نشود ممکن است زمینه ساز توقف فعالیت های این مرکز درمانی بشود و دست کم 25هزار معلول ذهنی و خیل عظیم معلولان جسمی-حرکتی موجود در حوزه ی جغرافیایی خراسان و هزاران نفر معلولی که از سایر مناطق کشور به این مرکز مراجعه میکنند، خدمات درمانی ویژه ای که تضمین کننده یکی از اساسی ترین پایه های سلامت و حیات آنان است، محروم و بی نصیب گردند. کلینیک تخصصی دندانپزشکی معلولان یگانه پشتوانه سلامت دهان و دندان معلولان بزرگترین و تنها مرکز تخصصی دندانپزشکی ویژه معلولان در سطح کشور آدرس: مشهد، میدان شهید فهمیده، به طرف میدان قائم(عج)، جاده اختصاصی موسسه خیریه توانبخشی و نگهداری معلولین جسمی حرکتی شهید فیاض بخش. تلفن 6656893-0511

آسیه ♿
خوشا دردی که درمانش توباشی خوشا راهی که پایانش تو باشی
کد امنیتی
بارگزاری دوباره تصویر
لطفا کد امنیتی را وارد کنید
Copyright © 1391 - 1396 BALEPARVAZ.COM Enterprises Ltd
طراح و پشتیبان : محمد حیدری