عضویت
BaleParvaz.com به شما کمک میکند با دوستان زندگی خود همیشه در ارتباط باشید.

کانال کارپ

 


گزگز و بی‌حسی انگشتان نشانه‌ چیست؟ 


گزگز و مورمور شدن و بی‌حسی انگشتان دست از نشانه‌های عارضه کانال کارپ است.


سندروم کانال کارپ به علت فشار بر روی عصب میانی در مچ دست روی می‌دهد که بیشتر به علت کار زیاد و تورم تاندون‌ها ایجاد می‌شود. در زنان خانه‌دار به ویژه آن دسته از زنانی‌ که وارد سن یائسگی شده‌اند به علت هورمون‌های وارده در بدن در این زمان دیده می‌شو


این هورمون‌های وارد شده در بدن را می‌توانیم در بیماران دیابتی نیز ببینیم و به همین علت سندروم کانال کارپ در افراد دیابتی بیش از دیگران شایع است ضمن اینکه به علت این تغییرات در زنان باردار و ورم ایجادشده در دست نیز شایع است.
مردم توجه داشته باشند که در صورت داشتن دردی در دست که همراه با گزگز و مورمور باشند حتماً به پزشک مراجعه کنند و به سادگی از کنار آن نگذرند.
رای پیشگیری باید روش زندگی را اصلاح کرد و در اکثر این موارد مشکل به همین شکل برطرف می‌شود زیرا بسیاری از مردم با یک نوار عصبی از دست به پزشکان مراجعه می‌کنند و اعلام می‌کنند بر اساس این نوار عصب گیر است و انتظار عمل جراحی دارند در حالی که اصلاح شیوه زندگی می‌تواند این مشکل را برطرف کند


شایعترین علائم بالینی این بیماری گزگز و مورمور به خصوص در انگشت سبابه، میانی و شست است، بیدار شدن بیمار از خواب به علت درد و گزگز و همچنین بی حس شدن انگشتان در هنگام استفاده از تلفن و در خانم‌ها اکثراً زمانی که چادر را با انگشت از زیر چانه می‌گیرند دستشان خواب می‌رود، نمود دارد.

کد امنیتی
بارگزاری دوباره تصویر
لطفا کد امنیتی را وارد کنید
Copyright © 1391 - 1396 BALEPARVAZ.COM Enterprises Ltd
طراح و پشتیبان : محمد حیدری