عضویت
BaleParvaz.com به شما کمک میکند با دوستان زندگی خود همیشه در ارتباط باشید.

خانه پیامبر(ص)

مولدالنبي


زادگاه رسول خدا(ص) به روایت تصویر  محل ولادت حضرت محمد (صلی الله علیه وآله) آخرین فرستاده و پیامبرالهی امروزه داخل محوطه مسجدالحرام قرار گرفته و به عنوان کتابخانه و با نام «مکتبه مکه المکرمه» از آن استفاده می‌شود.خانه ‏ای را که آخرین نبی و  رسول خدا در آن متولد شده، با نام ‏«مولد النبی‏» می‏ شناسند و این مکان امروزه با عنوان  «مکتبة مکة المکرمه‏» موازی با کوه صفا در خارج از مسجد الحرام  قرار دارد. محل تولد پیامبر (ص) در ابتدای شعب ابی طالب قرار داشته و همینک در فاصله محل ولادت تا مسعی جزو محدوده مسجدالحرام و صحن های آن به حساب می آید.


در تاریخ آمده است که وقتی رسول خدا(ص) به مدینه هجرت کرد، این خانه در اختیار عقیل، فرزند ابو طالب بود و پس از آن در اختیار اولاد و نوادگان وی قرار داشت. بعدها خیزران، همسر هارون، آن را خریداری کرد.


مسلمانان این خانه را گرامی می‏ داشتند و به ویژه در شب تولد پیامبر(ص) مراسمی در آنجا برگزار می‏ کردند اما در پی روی کار آمدن حکومت سعودی، همزمان با خراب کردن این قبیل اماکن، محل مولد النبی هم تخریب شد.


تنها با اصرار شیخ عباس قطان شهردار وقت مکه و درخواست وی از ملک عبد العزیز قرار شد تا در آنجا کتابخانه‏‌ای بنا کنند که امروزه به نام‏ «مکتبة مکة المکرمه‏» شناخته می‏شود.در حال حاضر بر سر در این مکان تابلوئی با عنوان «مکتبة مکة المکرمه‏» نصب است.


جدیدترین تصاویر از محل تولد حضرت محمد بن عبدالله(صلی الله علیه وآله) که شب گذشته گرفته شده نشان می‌دهد که  زادگاه آخرین نبی خدا و خانه ای که رسول مهر و رحمت در آنجا دیده به جهان گشود  همچنان پابرجاست و اراده امت اسلامی مانع از تخریب این مکان مقدس که محل نزول و رفت وآمد ملائکه الهی بوده شده و خواهد شد زیرا هیچ مسلمانی راضی نیست به بهانه توسعه، آثار دینی و تاریخی و مذهبی خود را که یادگار بهترین انسان‌های روی زمین و محبوب الهی است از بین ببرد.


در ادامه چند تصویر از محل مولد النبی (ص) که امروزه به نام «مکتبة مکة المکرمه» شناخته مى‏ شود را مشاهده می کنید:


 


کد امنیتی
بارگزاری دوباره تصویر
لطفا کد امنیتی را وارد کنید
Copyright © 1391 - 1396 BALEPARVAZ.COM Enterprises Ltd
طراح و پشتیبان : محمد حیدری