عضویت
BaleParvaz.com به شما کمک میکند با دوستان زندگی خود همیشه در ارتباط باشید.

لکسوس lfa برنز، یک خودروی سوپر اسپرت ۶۴۵,۰۰۰ دلاری

این لکسوس LFA با قیمت ۶۴۵,۰۰۰ دلار و چهره ای برنز، یک خودروی سوپر اسپرت کلکسیونیست.
لکسوس LFA ، همان خودروی سوپر اسپرت دوست داشتنی ژاپنی که کمپانی لکسوس تنها تعداد محدود ۵۰۰ دستگاه از آن را تولید کرده است، امروز در بازار خودرو های دست دوم به یک کالای داغ و پر طرفدار تبدیل شده است. از نمونه های قبلی دست دوم لکسوس LFA که با قیمت بیش از قیمت اصلی ۳۷۵,۰۰۰ دلاری این خودروی سوپر اسپرت فروخته شدند، می توانیم داغ بودن این کالای با ارزش را بفهمیم.

برای مثال و درک بیشتر این مسأله، به یک لکسوس LFA با رنگ قهوه ای مرواریدی اشاره می کنیم که در فروشگاه جیمز ادیشن ( James Edition ) با قیمت ۶۴۵,۰۰۰ دلار به فروش گذاشته شده است. به گفته ی فروشنده، این تنها نسخه از این خودروی سوپر اسپرت ژاپنی با این رنگ برنز زیبا است.

نود و پنجمین شماره ی لکسوس LFA ، ظریف تر از بقیه
پیشرانه ی پر طنین ۴٫۸ لیتری V10 این خودروی سوپر اسپرت برنز، با تنها ۱,۰۷۴ مایلی که این خودرو را رانده، مجال کافی برای غرش کردن را نداشته است و صاحب بعدی این خودرو می تواند به خوبی از نعره های گوش نواز این لکسوس LFA لذت ببرد. این پیشرانه قدرتی معادل ۵۵۲ اسب بخار در ۸,۷۰۰ دور در دقیقه و گشتاوری معادل ۴۸۰ نیوتن متر را از طریق یک گیربکس شش سرعته ی اتوماتیک، به اندام حرکتی ظریف و دست نخورده ی این خودروی سوپر اسپرت تزریق می کند و چرخ های عقب آن را به حرکت در می آورد.

نتیجه ی این انتقال قدرت هم اینست که این لکسوس LFA می تواند در عرض ۳٫۶ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برسد و با حداکثر سرعت ۳۲۵ کیلومتر در ساعت به حرکت خود ادامه دهد.

این لکسوس LFA ، نود و پنجمین نسخه ی تولید شده از مجموع ۵۰۰ دستگاه این مدل است. شماره ی ۹۵ با چهره ای برنز. ترکیب این رنگ با خطوط و زوایای نمای بیرونی این خودرو ، چهره ای لطیف را برایش فراهم کرده و کمک می کند تا این خودروی سوپر اسپرت مجلل تر و گران قیمت تر بنظر بیاید. در فضای داخلی هم از چرم نارنجی استفاده شده است که هماهنگی خوبی با رنگ بیرونی دارد.

خودروی سوپر اسپرت ژاپنی با مشخصات امریکایی
در حال حاضر این خودرو و صاحبش در امارات متحده عربی ساکن هستند و صاحبش اعلام کرده است که این ماشین ژاپنی دارای مشخصات امریکاییست. دلیل آن هم اینست که این خودروی سوپر اسپرت بعد از تحویل اولیه در ایالات متحده، به امارات صادر شده است.

یادآوری مشخصات فنی لکسوس LFA
لکسوس LFA استاندارد به خودی خود یک خودروی سوپر اسپرت قدرتمند بود، اما با این حال کمپانی این خودرو را برای قدرتمند شدنش با بسته ی نوربرگ‌رینگ ۷۰,۰۰۰ دلاری عرضه می کرد. این بسته شامل نسخه ی ۵۶۲ اسب بخاری پیشرانه ی V10 ، گیربکس تعویض سریع تر، قطعات بدنه ی تکمیلی فیبر کربنی و یک سیستم تعلیق بهینه سازی شده که ارتفاع خودرو از سطح زمین را ۱ سانتیمتر کمتر می کند، بود.

این بسته به LFA این امکان را داد تا پیست نوربرگ‌رینگ را در ۷ دقیقه و ۱۴٫۶۴ ثانیه طی کند. همچنین این بسته با دستورالعمل رانندگی در پیست نوربرگ‌رینگ و مجوز یکساله ی برای حضور در پیست نوردشلیف همراه بود.

بعد از توقف تولید لکسوس LFA در دسامبر سال ۲۰۱۲، این کمپانی واقعاً برای چندین سال از داشتن یک خودروی سوپر اسپرت درست و حسابی محروم بوده است. اما لکسوس LC500 جدید در حال حاضر در راه است تا بعنوان یک خودروی سوپر اسپرت ، فراری و لامبورگینی را به چالش بکشد.

لکسوس LC500 جدید با قیمت پایین تر ۹۲,۹۹۵ دلاری و بدون محدودیت در تعداد تولید، اصلاً انتظار نمی رود که بتواند مثل LFA به یک خودروی کلکسیونی تبدیل شود. اما در مقابل ممکن است در ترافیک روزانه تعدادی از نسخه های این کوپه ی جدید دیده شوند.


 

مـی گـویـنـد بـاران کـه بـبـارد

بـوی ِ خـاک بـلـنـد مـی شـود . .

پـس چـرا ایـنـجـا

بـاران کـه مـی بـارد
عـطـر خـاطـ ـره هـا مـی پـیـچـد ؟ . . .
تمامی زمان ها هست +3.5. زمان الان هست پنجشنبه, 12 تیر, 1399 9:49 قبل از ظهر.
Copyright © 1391 - 1396 BALEPARVAZ.COM Enterprises Ltd
طراح و پشتیبان : محمد حیدری