عضویت
BaleParvaz.com به شما کمک میکند با دوستان زندگی خود همیشه در ارتباط باشید.

۸ تفاوت جی پی اس خودرو چینی و gps خودرو اروپایی

۸ تفاوت جی پی اس خودرو چینی و gps خودرو اروپایی

۸ تفاوت جی پی اس خودرو چینی و gps خودرو اروپایی
در این مقاله به بررسی ۸ مورد از مهمترین تفاوت های جی پی اس خودرو اروپایی و gps خودرو چینی میپردازیم.

شرکت فاتحان به عنوان شرکتی که ۷ سال سابقه طراحی، تولید، واردات، فروش و پشتیبانی دستگاه های ردیاب خودرو را دارا می باشد با بررسی تخصصی ردیاب های چینی که چند سالی هست در ایران توسط شرکت های سودجو و غیر تخصصی به فروش میرسد و تمامی مشتریان پس از افتادن در دام فروشندگان این ردیاب ها به شرکت ما و همکارانمان روی می آورند، اقدام به تهیه این مقاله نمود تا شما مشتریان گرامی با اطلاعات کافی به تهیه ردیاب خودرو مورد نیازتان بپردازید.

مواردی که جی پی اس خودرو چینی از انجام صحیح آن ها عاجز بوده اند:

پروتکل :
پروتکل دستورالعمل یا زبان راهنمای برقراری ارتباط با دستگاه می باشد. پیدا کردن یک پروتکل از جی پی اس خودرو چینی در اینترنت بسیار کار دشواری است، پس شما مجبور می شوید با فروشنده ردیاب خودرو تماس بگیرید سپس او شما را به واسط ارجاع می دهد و واسط اطلاعات تماس سازنده gps خودرو را به شما میدهد، که با تماس با آن ها (که به سختی به زبان انگلیسی مسلط هستند) در میابید به دام افتاده اید.

نرم افزار تنظیم ردیاب خودرو:
این نرم افزار (که فقط مختص به جی پی اس های اروپایی می باشد) به شما امکان دانلود ورژن های جدید سیستم عامل دستگاه ، ورود به سایت راهنما و تنظیم و تعریف پارامتر ها مورد نظرتان برای ارسال را میدهد . معدود دستگاه های چینی هستند که دارای نرم افزار تنظیم ردیاب هستند اما زبان نرم افزار ، زبان محلی آن هاست و شما باید در هر حال یک مترجم شخصی برای تنظیم دستگاه دنبال خود داشته باشید. ضمناً هیچ کدام از این نرم افزار های تنظیم کننده جی پی اس خودرو چینی دارای قسمت “help” برای راهنمایی نمی باشند.

داده:
اطلاعات GPS خودرو یا عناصر GPS (مانند : طول و عرض جغرافیایی ، ارتفاع ، سرعت و زاویه) که ما از یک جی پی اس خودرو برند تجاری اروپایی دریافت می کنیم بسیار دقیق می باشد و این در حالی است که این دقت برای دستگاه های چینی وجود ندارد.

حتی مشاهده نموده ایم که دستگاه های ردیابی چینی گاهی نقطه جغرافیایی را با اختلاف ۱۶۰۰ کیلومتر از مکان واقعی نشان میدهند.

این دو مورد واقعا اتفاق افتاده:

– خودروی شما در پارکینگ زیر زمین قرار دارد اما موقعیت آن روی نقشه اقیانوس هند می باشد.

– خودروی شما بر روی نرم افزار ردیاب های چینی در حال حرکت با سرعت ۱۲۰۰ کیلومتر بر ساعت می باشد.

که از خودتان میپرسید: چه اتفاقی رخ داده؟

حافظه داخلی :
اکثر ردیاب های چینی فاقد حافظه داخلی برای ذخیره اطلاعات می باشند . ذخیره داده ها از اهمیت ویژه ای در مواقع خروج سیم کارت از محدوده شبکه های همراه اول و ایرانسل و … برخوردار می باشد.

یک دستگاه جی پی اس خودرو اروپایی قادر خواهد بود تا در مواقع خروج از محدوده آنتن دهی ، اطلاعات را در خود ذخیره کند و به محض رسیدن به محدوده تحت پوشش تمامی اطلاعات ذخیره شده را به صورت یکجا ارسال نماید اما این قابلیت در دستگاه های چینی موجود نمی باشد و شما بطور قطع اطلاعات و موقعیت های خودرویتان را در مواقع خروج از پوشش شبکه از دست خواهید داد.

باطری:
دستگاه های چینی که با باطری عرضه شده یا می شوند تماماً دارای مشکل منحصر بفردی به اسم “باطری مرده” می باشند. باطری دستگاه های چینی به محض شروع به کار کردن یا به سرعت تخلیه شارژ می شوند یا بسیار داغ می شوند و یا بسیار متورم میگردند که به دلیل متفاوت بودن باطری ها حتی در دستگاه های مشابه قادر به قرار دادن جایگزین برای آن نخواهید بود.

حسگر حرکتی:
حسگر حرکتی یکی از اجزای مهم و حساس ردیاب تلتونیکا می باشد که بعنوان تشخیص دهنده حرکت ایفای نقش میکند و بدون آن شما قادر به مشاهده موقعیت دقیق، ضربه خوردن خودرو، دریافت هشدار حرکت و دریافت هشدار بکسل نخواهید بود. که این چیزی است که عدم وجود آن در دستگاه های چینی کل ماهیت ساختاری این دستگاه ها را زیر سوال می برد.

نحوه ساخت و قطعات داخلی:
قطعات بکار رفته در gps ماشین چینی به دلیل قیمت پایینی که دارند بسیار بی کیفیت می باشند بطوریکه حتی نوسانات برقی کوچک نیز آن ها را از پای در خواهد آورد . همچنین قطعات داخلی آنها مقاومت بسیار ضعیفی به لحاظ تحمل دمایی دارند و اگر در کنار موتور قرار گیرند به راحتی آسیب میبینند. اگر بخواهیم در مورد ابعاد جی پی اس خودرو چینی بحث کنیم، به دلیل بزرگی قطعات آن ها، جثه ردیاب ها نیز بزرگ می باشد و این برای مخفی کردن جی پی اس مناسب نیست و سارقین به راحتی آن را پیدا می کنند.

ماژول های GPS و GPRS :
ماژول های جی پی اس و جی اس ام که دو قسمت اصلی یک ردیاب خودرو به شمار میروند و به صورت مجزا در ردیاب خودرو تلتونیکا بکار میروند در ردیاب های چینی برای کاهش هزینه تمام شده دستگاه به صورت مشترک و در غالب یک ماژول ساخته میشوند و بمانند دیگر اجزای آن ها آنقدر بی کیفیت هستند که تا ابد فقط برای همین رده و این مدل دستگاه ها بکار میروند.


 

مـی گـویـنـد بـاران کـه بـبـارد

بـوی ِ خـاک بـلـنـد مـی شـود . .

پـس چـرا ایـنـجـا

بـاران کـه مـی بـارد
عـطـر خـاطـ ـره هـا مـی پـیـچـد ؟ . . .
تمامی زمان ها هست +3.5. زمان الان هست پنجشنبه, 12 تیر, 1399 10:17 قبل از ظهر.
Copyright © 1391 - 1396 BALEPARVAZ.COM Enterprises Ltd
طراح و پشتیبان : محمد حیدری