عضویت
BaleParvaz.com به شما کمک میکند با دوستان زندگی خود همیشه در ارتباط باشید.

بیمه تامین اجتماعی معلولین هزینه نیست سرمایه گذاریست

در عصری زندگی می کنیم که که علیر غم پیشرفت های علمی و فن آوری هر روزه بر تعداد معلولان افزوده میشود.


با آنکه شرایط و زمینه های زندگی بهتر و اشتغال مناسب تر انها مساعد میگردد،نیازهای انها نیز متفاوت تر و گسترده تر میشود.


کشور ما نیز از این امر مستثنی نبوده و هر ساله بر تعداد جمعیت معلولان آن افزوده میشود و با آنکه ایران یکی از کشورهایی است که قانون خاص حمایت از معلولین دارد و کنوانسیون جهانی حقوق معلولین را به تصویب رسانده است لیکن به دلایل متعدد در زندگی معلولین رفاه و شاخص های زندگی نسبت به بقیه افراد جامعه به مراتب کمتر و گاها در حدود صفر است.


یکی از نیاز های ضروری و اجتناب ناپذیر این قشر که بزرگترین اقلیت ایران را تشکیل می دهند بیمه تامین اجتماعی برای برآورده شدن نیازهای زندگی و ساختن آینده آنها می باشد.


بر خلاف عملکرد دولت و ادعای عده ای از مسئولین با توجه به جوان بودن جمعیت کشور،بیمه تامین اجتماعی معلولین از نوع هزینه نبوده بلکه سرمایه گذاری برای آینده  است و میتواند تامین وآرامش زندگی آینده معلولین را همراه داشته باشد و دولت و کشور را از هزینه های سرسام آور آینده نجات دهد.


بر دولت و مسئولین است که هر چه زودتر قانون جدید جامع حمایت از معلولین  را که نسخه اصلاح شده ی قانون قبلی هست،هر چه سریع تر برای تصویب به مجلس شورای اسلامی بفرستند وبا تخصیص بودجه لازم و ضمانت های اجرایی قوی،زمینه های زندگی بهتر معلولان را که وظیفه ذاتی و قانونی آنهاست فراهم آورند و از پایمال شدن تاریخی حقوق آنان جلوگیری نمایند/

تمامی زمان ها هست +3.5. زمان الان هست سه شنبه, 14 مرداد, 1399 2:18 بعد از ظهر.
Copyright © 1391 - 1396 BALEPARVAZ.COM Enterprises Ltd
طراح و پشتیبان : محمد حیدری