BaleParvaz.com به شما کمک میکند با دوستان زندگی خود همیشه در ارتباط باشید.

تصاویر اولین گردهمايي ( بال پرواز ) و ( جامعه معلولين اصفهان ) 29/6/1392

درود و احترام

دوستان همان طور که قبلا اطلاع رسانی شده بود اولین گردهمایی کاربران بال پرواز و جامعه معلولین اصفهان امروز در پارک ايثارگران (جنب خانه هنرمندان) در نزدیکی پل تاريخي ( خواجو ) از ساعت: 8 الي 11 صبح برگذار شد و خیلی هم خوش گذشت

همچنین در این نشست استاد حسین جعفری ( روانشناس ) نیز حضور داشتند و در خصوص "وابستگی های عاطفی، آسیب ها ؛ راهکارها" نیز بحث و تبادل نظر شد.

از هئیت مدیره جامعه معلولین اصفهان و استاد جعفری و اعضای جامعه و کلیه عزیزانی که از شهرستان شرکت کردند بابت هماهنگی و تدارکات و حضور خودشون تشکر ویژه داریم.

محل برگذاری گردهمایی در نقشه

تصاویر این گردهمایی

------------------------------------------------------- --------------------------------

بنر سفارشی

صبحانه خانمها

صبحانه اقایان

کاربران مهمان و شهرستانی بال پرواز

اعضای جامعه معلولین اصفهان

اعضای هئیت مدیره جامعه معلولین اصفهان و بال پرواز در حال مصاحبه با استاد جعفری

مهمانان ویژه

اعضای جامعه

اعضای جامعه

اقای گلرخ عضو جامعه

اعضای جامعه

عکسهای دسته جمعی

عکسهای دسته جمعی

عکسهای دسته جمعی

سخنرانی استاد جعفری

با سپاس از توجهتان

امیدواریم در نشست بعدی شما هم حضور داشته باشید

هر گونه فقدان یا کمبود اعتماد به نفسی که در خود احساس می‌کنید فقط توهمی بیش نیست. شما مخلوق با شکوه و بی‌کم و کاست خالقی مهربان و صاحب شعور هستید. شما مقتدرتر از آنید که حتی فکرش را هم بکنید. ( باربارا دی انجلیس )

مصاحبه با استاد حسین جعفری درحاشیه ی نشست روز جمعه92/6/29 با عنوان وابستگی های عاطفی

استاد جعفری ضمن خیر مقدم خدمت جنابعالی به عنوان اولین سوال

آیا پیش از این هم برای معلولین برنامه های مشاوره ای داشتین ؟توضیح بدین

بله یک دوره آموزشی درخدمتشون بودم، اگه بخواهیم دسته بندی کنیم میشه اونها رو به دو دسته ی 1- امیدوار، هدفمند و با برنامه و2- نا امید طبقه بندی کرد، سعی شد دسته ی اول رو با راهنماییهای لازم و روشن کردن اهدافشون کمک کنیم و دسته ی دوم را با ایجاد انگیزه فعال نماییم.

اولین حسی که بعد از برخورد با معلولان داشتین ؟

شاید بشه گفت یه جورایی ناراحتی بود، از اینکه میدیدم بچه ها اینقد مستعد هستند و گاهی بخاطر یک معلولیت کوچک دچار چه محرومیت هایی شدند من واقعا ناراحت شدم ولی بعداز اینکه با تعدادی از اونها مواجه شدم ؛ دیدم نه ؛ از از آدمهایی که من باهاشون ارتباط دارم هم توانمند تر و با انگیزه تر هستند ،وبعدا حسم خیلی تغییر کرد.

آیا نوع معلولیت افراد در طرز رفتار شما با اونها تاثیری هم دارد؟

نه ، من سعی کردم با همه یک جور برخورد کنم، چون یکی از چیزهایی که میدونم بچه ها رو آزار میده، ترحم فراوان بود؛من هیچ وقت نسبت به اونها حس ترحم نداشتم.

از نظر یک مشاور وهمینطور یک انسان سالم به نظرتون طرز برخورد مسئولین یا نگاه مردم، با معلولین در جامعه فعلی مناسب هست ؟

در واقع در هیچ جای دنیا به صورت مطلق درست نیست، حتی کشورهای پیشرفته هم هنوز به اون صورت که باید برخورد کنند نیست ؛ اما بصورت نسبی می توان گفت که در سالهای اخیرخیلی بهتر شده ، همین جمعهای خودتون ؛ نشست هایی که برگزار میکنید ، دید مردم رو تغییر میدهد.

از نظر شما امیدی برای پیشرفت بیشتر هست؟

حتما ، یکی از چیزهایی که من میبینم و لذت میبرم اخبار ورزشی هست ، مدالهایی که بچه های معلول ما در مسابقات پارا المپیک و جهانی به دست می آورند خیلی بیشتر و بهتر از بچه های سالم ما هست و یکی از دلایل این است که بچه های معلول ما در جامعه دارند جایگاه خودشون رو پیدا میکنن، من که خیلی امیدوار هستم .

آیا اتفاق افتاده که در مشاوره هاتون با افراد سالم از معلولین به عنوان مثال یا الگو عنوان کنید ؟(از صبر و مقاومت و پشتکار معلولین در برابر ناملایمات زندگیشون)

یک کلیپ راجع به شخصی معلول داخل لپ تاپم دارم که اتفاقا در کلاسهای مشاورم ازش استفاده میکنم، معلولی به عنوان آقای ووی چیچ ، نمیدونم که شما چقدر ایشون رو میشناسین؛ از ناحیه دو دست و دوپا معلول هستن ؛ در واقع دست و وپا ندارند اما یکی از بهترین سخنرانهای دنیا هستند ، و من چون رشتم سخنرانی و آموزش هست ، این آدم برای من الگو و اسوه شده؛ در واقع در مشاوراتم و در مثال هام خیلی وقتها از معلولین موفق استفاده میکنم.

آرزوتون؟

باورهای غلط ، اعتماد به نفس پایین و برخی کوته فکریها هم معلولیت محسوب میشوند، معلولیت فقط جسمی نیست ؛ آرزوم اینه که همه ی آدم ها بتوانند از این محرومیت ها و معلولیت هاشون عبور کنند و در راستای شکوفایی توانایی ها و استعداد هاشو ن گام بردارند، به خصوص بچه های جامعه معلولین اصفهان.

به عنوان آخرین سوال ، چند کلمه عنوان میکنم ، اولین حس شما بعد از شنیدن این کلمات؟

معلولیت: شاید یک فرصت

وابستگی: بیماری

موفقیت: شناخت خود

عشق: هدف آفرینش

از اینکه در این مصاحبه شرکت نمودید از شما کمال تشکر  را دارم.

مصاحبه کننده : زهرا قاسمی

منبع:

http://www.esfahanhandicap.ir/news.php?readmore=11...

هر گونه فقدان یا کمبود اعتماد به نفسی که در خود احساس می‌کنید فقط توهمی بیش نیست. شما مخلوق با شکوه و بی‌کم و کاست خالقی مهربان و صاحب شعور هستید. شما مقتدرتر از آنید که حتی فکرش را هم بکنید. ( باربارا دی انجلیس )
آقا گردهمایی به این میگن بعضی ها یاد بگیرن
love
تمامی زمان ها هست +3.5. زمان الان هست سه شنبه, 29 آبان, 1397 7:55 بعد از ظهر.
Copyright © 1391 - 1396 BALEPARVAZ.COM Enterprises Ltd
طراح و پشتیبان : محمد حیدری