عضویت
BaleParvaz.com به شما کمک میکند با دوستان زندگی خود همیشه در ارتباط باشید.

گرد همایی معلولین تبریز با اهدافی بلند

معلولیت عاملی نیست که شناخته نشود ویا نادیده گرفته شود.درصد فراوانی معلولین آنقدر بالاست که  از آن بعنوان بزرگترین اقلیت اجتماعی ایران یاد میشود و برای آنها روز جهانی و کنوانسیون جهانی تصویب می شود.


نارضایتی جائیست که حقوق شهروندی آنها نادیده گرفته میشود و قانون برایشان اجرا نمیشود.


در چندین سال گذشته با همت خانواده ها معلولین زیادی تحصیلات دانشگاهی را پشت سر گذاشته و وارد جامعه شده اند و اکنون دنبال موقعیت مناسب و شغلی شایسته و توانمندی پایدار هستند.


به گزارش خبرنگار پژوهان امروز بعد از ظهر در پارک شمس تبریزی شهر تبریز دومین گردهمایی معلولین با حضور تعدادی از معلولین که قریب به اتفاقشان از تحصیلکردگان  جامعه بودند برگزار شد.


در این گردهمایی مشکلات متعدد معلولین مورد بررسی قرار گرفت و به چندین ماده از قانون جامع حمایت از معلولین نیز پرداخته شد و از اینکه این قانون جنبه و ضمانت اجرایی ندارد ابراز ناراحتی کردند.


این عزیزان از عدم مناسب سازی معابر شهری،نبود شغل برای معلولین،مشکلات مالی و محیطی تحصیل ،نبود تبلیغات و اطلاع رسانی امور معلولین،فقدان نگاه درست به آنها و همچنین انفعال انجمن دفاع از حقوق معلولین تبریز انتقاد کردند و همگی معتقد بودند انجمن دفاع از معلولین تبریز کارایی لازم را ندارد و نتوانسته است اهداف آنها را برآورده کند.


امید که همت معلولین دست در دست هم دهد و نهاد و مسئولین ذیربط را به تلاش و انجام وظیفه وا دارد و حداقل استانداردهای لازم زندگی را برای آنها به ارمغان آورد…


منبع:http://www.pajoohan.com

تمامی زمان ها هست +3.5. زمان الان هست پنجشنبه, 15 خرداد, 1399 12:50 قبل از ظهر.
Copyright © 1391 - 1396 BALEPARVAZ.COM Enterprises Ltd
طراح و پشتیبان : محمد حیدری