BaleParvaz.com به شما کمک میکند با دوستان زندگی خود همیشه در ارتباط باشید.

معلوليت و فرزند خواندگي!!!!!

مدتيه اين سوال ذهنم را مشغول كرده!!!!
آيا يك زوج معلول صلاحيت داشتن فرزند خوانده را دارند؟؟؟
بر اساس قوانين ايران يكي از شرايط داشتن فرزند خوانده سلامت جسمي و روحي كامل است.
اما واقعا نمي دانم كه اين قانون تبصره اي هم دارد براي افراد معلول؟
تصور كنيد زوجي كه يكي از آن ها و يا هر دو داراي معلوليت هستند و شرايط اينكه خودشان صاحب بچه شوند را ندارند. آيا اين افراد هم حق دارند كه تجربه پدر و مادر شدن را داشته باشند؟
آيا خود كودك تمايل دارد كه والدين معلول داشته باشه و محبت مادرانه اين چنيني را تجربه كند ؟
نظر شما دوستان چيه؟
خوشحال مي شوم نظرتان را بدانم!!!!!

من و خدا سوار دوچرخه شديم.
اشتباه كردم جلو نشستم و خدا عقب.
فرمان دست من بود و سر دو راهي ها دلهره مرا مي گرفت، تا اينكه جايمان را عوض كرديم.
حالا آرام شدم و هر وقت از او مي پرسم كه كجا مي رويم؟
با لبخند مي گويد تو فقط ركاب بزن....

مدتيه اين سوال ذهنم را مشغول كرده!!!!
آيا يك زوج معلول صلاحيت داشتن فرزند خوانده را دارند؟؟؟
بر اساس قوانين ايران يكي از شرايط داشتن فرزند خوانده سلامت جسمي و روحي كامل است.
اما واقعا نمي دانم كه اين قانون تبصره اي هم دارد براي افراد معلول؟
تصور كنيد زوجي كه يكي از آن ها و يا هر دو داراي معلوليت هستند و شرايط اينكه خودشان صاحب بچه شوند را ندارند. آيا اين افراد هم حق دارند كه تجربه پدر و مادر شدن را داشته باشند؟
آيا خود كودك تمايل دارد كه والدين معلول داشته باشه و محبت مادرانه اين چنيني را تجربه كند ؟
نظر شما دوستان چيه؟
خوشحال مي شوم نظرتان را بدانم!!!!!

اتفاقا سمانه جون منم به اینا که پرسیدی خیلی فکر میکنم ولی نمیدونم از کجا باید جوابشو پیدا کرد............

ولی اینکه آیا کودک تمایل داره یا نه بستگی به اول این داره هر آدمی خودشو باور کنه،برا خودش ارزش قائل بشه حالا با هر شرایطی که داره،و دیده خودشو نسبت به شرایطش خوب کنه و به اون کودک هم انتقال بده و روش تربیتیش خوب باشه چرا که نههههههه؟ حتما اون کودک دوست داره.همه چی بستگی به خود آدم وطرز نگاهش  داره.........

شدید مخالف اونایی هستم که میگویند نمی شود من بارها شاهد بودم یک زوج معلول  چنان وظایف پدر مادری را انجام دادن شرط میبندم کمتر سالمی میتواند چنین باشد  اینکه میتوانند غیر قابل  انکار است  به راستی اونایی که من دیدم از لحاظ رفتار و تربیت خیلی سرتر از کودکان با والدین سالمند درباره قانون هم عرض کنم کدوم قانون خوب برای معلولان در ایران است تا این باشه؟هیج معلولی به حق خودش نمیرسد

تمامی زمان ها هست +3.5. زمان الان هست سه شنبه, 14 مرداد, 1399 3:05 بعد از ظهر.
Copyright © 1391 - 1396 BALEPARVAZ.COM Enterprises Ltd
طراح و پشتیبان : محمد حیدری